You are here

Diğerleri

Hazar Denizi’nin kıyısına inşaa edilen Awaza Sport Toplumu 12 bin metrekare alana sahip, Awaza bölgesinin en büyük spor kompleksi olarak hizmet vermektedir.

Olimpik kapalı havuz, sauna, türk hamamı, spa ve masaj odaları, buhar odası, dinlenme odaları, ve fitness salonu ile vip standartlarında hizmet sunan spor kompleksi 3 katlı olarak inşaa edilmiştir.

Asimetrik bir mimariye sahip olan, Hazar Denizi’nin dalgalarından ilham alarak inşaa edilen Awaza Kongre Merkezi’nin giriş kapısından içeri adımınızı attığınızda sizleri şaşırtacak sürprizlerle karşılaşıyorsunuz. İlk olarak sizleri canlılığı ve kusursuzluğuyla bir dikey akvaryum karşılamaktadır. Dikey akvaryuma daha yakından bakmak için yaklaşırken, içinde köpekbalıklarının ve onlarca çeşit başka balıkların da olduğu 31,5x5,25 metre boyutunda 1,55 metre derinliğinde dünyada eşi bulunmayan bir yatay akvaryumun üzerinde olduğunuzu fark ediyorsunuz.

Awaza bölgesine kurulan en büyük Atraksiyon parkı olarak 2015 yaz sezonunda hizmet vermeye başlamıştır. İçerisinde aqua park, sandal, crazy dance, dönme dolap, çarpışan arabalar, atlı karınca, korku tüneli, gondol, hızlı tren, ahtapot, balerin, kamikaze gibi birçok oyuncağın olduğu, yaz akşamlarında ailelerin en çok vakit geçirdiği eğlence mekanı olarak dikkat çekmektedir.

Bouygues Turkmen tarafından yapılan "Türkmenistan Söwda Senagat Edarasi ve Mejlisler Merkezi" binası, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunmaktadır. 
Proje 3000 Kişilik opera salonu, Fuar merkezi, Kazan dairesi ve Otoparklardan oluşmaktadır. 
Proje kapsamında 90 adet Klima santrali, 143 adet Egzoz fanı, 4 adet taze hava fanı, 2 adet süs havuzu, 5 adet sıcak su sistemi, 3 kazan ve 15 sirkulasyon pompasından oluşan ısıtma sistemi ve 7 chiller ve 9 sirkulasyon pompasından oluşan soğutma sistemleri devreye alınmıştır. 

Proje hazırlanırken İzmir İl Özel İdaresi olarak hazırlanan ancak il özel idarelerin kapatılmasından sonra Hisar Kız İmam Hatip Lisesi olarak tamamlanan projede klima santralleri, egzost fanları, kazanlar ve pompalar bina otomasyon sistemiyle izlenmektedir.

Klima santrallerinde sulu yerine DX bataryalar kullanılıp, Bacnet IP protokolü ile otomasyon sistemine başarıyla entegre edilmiştir.

242 bin metrekare alana kurulu Türkiye'nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir'de mekanik otomasyon sistemi Tridium bina yöneticisi ile kontrol ediliyor. A, B, C, D, E, F bloklarından oluşan fuar kompleksinde yaklaşık 80 adet paket tip rooftop Modbus RS485 protokolü ile merkezden takip edilebilmekte. Bunun yanısıra egzost fanları, kompresör bilgileri gibi noktalar da aynı otomasyon sisteminden takip edilebilmekte.

Sistem fuar kompleksinin içinden takip edilebildiği gibi kurulan sanal ağ sayesinde İzfaş'ın merkezinden de kontrol edilebilinmektedir.  

Gebzede bulanan Metalkon Binasında Tridium Bina otomasyon sistemi kullanılmaktadır. Otomasyona bağlı toplam dokuz adet klima santrali, iki adet Kazan Grubu, dört adet Egzost Aspiratörü ve altı adet pompa otomasyon sisteminden kontrol edilmektedir.

Kocaeli Ünv. Turizm Meslek Yüksek Okulu'nda diğer binalarda olduğu gibi Tridium sistemi tercih edildi. Sistemde klima santrali ve egzost fanı otomasyon kontrolü dışında standart ısıtma sistemi kontrolü de yapılmaktadır.  

 

Polimeks inşaat tarafından yapılan Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı Köşk Binasında bulunan 3 adet taze hava santrali, 4 adet karışım santrali, 14 adet egzos fanı, ısıtma hattı üzerinde bulunan ahu Isıtma, fcu Isıtma, radyatör ısıtma pompaları, pis su hidrofor ve bahçe sulama hidrofor pompaları izleme, soğutma hattı üzerinde bulunan chiller pompaları, ahu soğutma pompaları, fcu soğutma pompaları ve chiller gurupları kumandaları Ontrol tarafından Niagara WorkPlace AX otomasyon sistemi ile devreye alınmıştır.

Polimeks inşaat tarafından yapılan, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan 7600 metrekare kapalı alana 25000 metrekare açık alana sahip Kukla Tiyatrosunun otomasyon sistemi Ontrol ile kurularak, sistem de 5 adet karışım havalı klima santrali, 3 adet taze hava santrali, 15 egzost fanı, 2 adet soğutma grubu, 2 adet kazan, ve 23 adet pompa merkezden izlenilip kontrol edilmektedir.

Total inşaat tarafından Türkmenistan'da tamamlanan projelerin otomasyon sistemin de local kontrol yapabilen Ontrol marka otomatik kontrol cihazlarımız kullanılmıştır.

Gala-Arslan yerel mekanik firmasi ile Ahal vilayetinde tamamlanan okul öncesi cocukların eğitim ve öğretimlerine hizmet etmek amacıyla kreş ve okul binalarından oluşan proje de, otomasyon sistemi Ontrol marka olan local kontrol panelleri ile kullanılmıştır.

Onur inşaat tarafından Türkmenistan'da tamamlanan projelerin otomasyon sistemin de local kontrol yapabilen Ontrol marka otomatik kontrol cihazlarımız kullanılmıştır.

Bouygues tarafından yapılan, Halkbank Projesi 4 bloktan oluşmaktadır. Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta Hudayberdiew caddesindedir. Ana Blok Halkbankası'na aittir ve 11 kattan oluşmaktadir. Önünde süslendirilmiş ve renkleri değişen fiskiyeli havuz yer almaktadır. Diğer iki blok Türkmenistan Merkezi bankasına aittir ve birisinde Merkezi Bankasının tahsil departmanı yer almaktadır. Sinerji-m mekanik grup firmasi ile projede yer alan Ontrol, otomasyon sistemini yaklaşık 500 noktayla çözerek kontrolu Tridium'la sağlamıştır.

Polimeks inşaat tarafindan inşaa edilen ve diğer adıyla Buz Köşkü Kopleksi 72.400m2 inşaa alanı üzerinde 3 ana binadan oluşmaktadır. 10.000 kişilik multifonksiyonel Buz hokeyi arenası ve buna bağlı 300 kişilik antrenman sahası, 300 öğrenci için yurt ve 350 öğrencilik yatılı sporcu okulu yer almaktadır. Bina içerisinde 33 adet CIP locası ve özel dizayn edilmiş VIP locaları bulunmaktadır.

Doğanlar inşaat tarafindan inşaa edilen proje 2011 yılına ait en büyük projesidir. 360.000m2 bir alana insaa edilen proje de; okul, enstitü binasi, kreş, halk evleri, alışveriş merkezi, konferans salonu, restaurant ve konutlardan oluşmaktadır. Bu işletmede 43 adet klima santrali, Ontrol otomatik kontrol sistemleri ile kontrol edilmektedir.

Bouygues tarafından yapılan, ''Ulusal Spor Turizm Enstitüsü Projesi '' Turkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta Türkmenbaşı Sayolu caddesin de yer almaktadır. A&B Blok derslikler ve ofisler, C blok rektörlük, D blok spor merkezi, E blok yemekhane, F Blok yatakhane ve G blok mekanik daire olmak üzere toplam da 7 binadan oluşup, 28.000 M2 kapalı alana sahiptir. Bina otomasyon sistemi 350 elektrik, 750 HVAC olmak üzere toplamda 1100 noktadan oluşmaktadır.

Fransız inşaat devi Bouygues tarafından Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinde Mir Atabay caddesi üzerinde, kapalı alanı 31.532 m2 olan ve 5 bloktan oluşan bina "Uluslar Arası İlişkiler Fakültesi" olarak hizmet vermektedir. Proje kapsamında A Blok Rektörlük 13064 m2, B Blok Yatakhaneler 4669 m2, C Blok Spor Merkezi 2560, D Blok Kazan dairesi 1188 m2 ve E Blok Derslikler 10051 m2 binaları bulunmaktadır. Bouygues, Sinerji-m mekanik firması ile birlikte tamamladığı projede, Ontrol'ü tercih ederek otomasyon sistemini Tridium'un kontrolüne bırakmıştır.

Pages

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer