You are here

Ofis Binaları

Her ilçeye bir şube binası hedefiyle yola çıkan İSKİ'nin yaklaşık 850 bin nüfusa ve 250 bin aboneye hizmet verecek olan Sultanbeyli Şube Müdürlüğü Binası da Tridium sisteminin kontrolünde. Sistemde klima santralleri, egzost fanlari ve ısıtma sistemi kontrolü bulunmakta.

Erdemir'in Ataşehir de bulunan ofis binasında Tridium Bina otomasyon sistemi kullanılmaktadır.
Sistemde onüç adet Swegon klima santrali entegrasyonu, Swegon parasol sistemi entegrasyonu, iki adet soğutma grubu kontrolü ve dört adet kombiden oluşan ısıtma sistemi kontrolü bulunmaktadır.

 

Polimeks İnşaat tarafından yapılan, 211 metre yüksekliğinde ve kapalı inşaat alanı 54.000 m2, çevre düzenlemesi 50.000 m2 olan kulede, 100 ve 1500 metre yüksekliğindeki çevreyi izlemek için seyir terasları, 135 metre yüksekliğin de lokantası, 140 metre yüksekliğinde VIP salonu, 20 adet büyük studyo, 10 adet orta studyo ve 10 adet küçük studyo ayrıca 100'e yakın montaj atölyesi ve 10 adet yayın atölyesi bulunmaktadır. Türkmenistan'ın tüm yayın akışının ve iletişiminin sağlanacağı TV Kule projesinde VRF sistemleri entegrasyonları için Ontrol tercih edilmiştir.

Aşgabat şehrinin güneyine, Polimeks İnşaat tarafından insa edilen anıt Türkmenistan Devletinin tarafsızlık statüsünü gelecek nesillerin belleginde yaşatmak için tasarlanmiştir. 95mt. Yüksekligindeki anıtın üst kısmında 12mt yüksekliğindeki statü tarafsizligin ilan edildiği tarihi temsil ediyor (12/12/1995).

Türkmenistan Devlet Törenlerine ev sahipliği yapmak üzere hem dış hem de iç mekanları ile özel tasarlanmış bu proje, görkemli giris holü, 4 adet seyir terası locası, Cumhurbaşkanlığı bölümleri, özel kabul salonu ve yardımcı tüm mekanları ile toplam 7240 m2 alana sahiptir. Çevre düzenlemesi, tören alanı ve kapsamındaki yol işleri ile toplam 90.345 m2 alana yayılan bu projede, 15 adet klima santrali, 44 adet tavan tip klima santrali, 32 adet fan, 3 adet Kazan, 2 adet soğutma gurubu ve ısıtma soğutma, yangın, bahçe sulama için 43 adet pompa kontrolü, 21 adet dijital termostatlı FCU kontrolü Jace bina yöneticisi vasıtası ile web üzerinden doğrudan erişimin kolaylığı Tridium üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca çevre ve cephe aydınlatma otomasyonu da sistemimize dahildir.

Ofis içi aydınlatma ve iklimlendirme otomasyonunun merkezinde jace kullanılmıştır.

Son olarak Uluslararası müteahhitlik grubu Laing O'Rourke firmasının iki merkez binasının otomasyon sistemi devreye alma çalışmalarını gerçekleştirdik. Laing O'Rourke, toplam 23000 çalışanıyla dünya çapında dev projelere imza atmış bir müteahhitlik firması. Referansları arasında Londra Heathrow Havaalanı Terminal 5, Dubai Havaalanı gibi projeler bulunmakta.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne elektronik harp alanında teknolojinin sınırlarında sistem çözümleri oluşturmak üzere 1987 yılında kurulan Mikes, Türkiye'nin harp uzmanı olarak alanında çok önemli bir konuma sahiptir. Üst seviye teknolojinin aynı düzeyde güvenlik sistemleriyle birleştiği bu tesis, hassas klimaların kontrolünden giriş kapılarının izlenmesine kadar pek çok sistemini Tridium'a emanet etmiştir.

Türkmenistan Kültür Bakanlığı Binası'nda bulunan 9 Adet Karışım Santrali kumandaları , Isıtma ve Soğutma Pompaları kumandaları , FCU Isıtma ve Soğutma Pompaları kumandaları , Pis Su Hidraforları ve Bahce Sulama Hidraforları izleme , Chiller Gurupları kumandaları Ontrol tarafından Niagara WorkPlace AX otomasyon sistemi ile devreye alınmıştır.

MNG Holding'in, Ankara'daki şık binalarından No 88'in bina otomasyon sistemi, Tridium ile yeni ve modern bir yapı kazanmıştır. No 88, aynı zamanda gözde mekanlardan Ankara Şehir Klübü 'nü de bünyesinde bulundurmaktadır.

6 adet Karışım havalı ve 2 adet taze havalı Klima Santrali, frekans invertörlü Santrallerde basınç ölçümü ve debi kontrolu yapabilmekte. Ayrıca Fabrikada nem önemli olduğundan nem ve sıcaklık kontrolleri entalpi hesaplanıp secim yapabilmekte. 2 adet %100 taze havalı Klima santrali Frekans Kontrollu, 3 adet Chiller Sogutma gurubu 2 adet Kazan, 16 adet soğutma Pom Frekans Kontrollü, 18 adet Isıtma Pompa Frakans Kontrollü, 1 adet su Yumşatma cihazi, 1 adet hamsu cihazi 1 adet ters ozmos cihazi.

Tekstil sektörümüzün gururlarından Örsan, İstanbul'daki yeni tesisinde teknolojik alt yapıyı Tridiuma emanet etti. 7 adet karışım hücreli klima santrali, 2 soğutma grubu, 24 pompa ve 4 kazanın yanı sıra Daikin marka VRV sistemi de LONWorks iletişim protokolu sayesinde otomasyon sistemine entegre edilerek onlarca odanın kontrolü binadaki ethernet ağı üzerinden kişisel bilgisayarlara ulaştırıldı. Ayrıca;
# Ofis bloğundaki aydınlatma ve perde kontrolü,
# Su ve elektrik sayaçlarının okunarak uzun vadeli analizelerin yapılması,
# Jeneratör ve UPS izlenmesi,

Cognis Genel Müdürlük Binası, her yönüyle ilginç bir uygulama. Her odada kullanılan lon uyumlu 'multisensor' dedektorler, oda sıcaklığı dışında anlık ışık şiddetini ölçüyor ve hareket algılayarak insan mevcudiyetini sisteme bildirebiliyorlar. Çalışanlar odalarına girdiklerinde, gün ışığı yeterli değilse aydınlatma otomatik olarak devreye giriyor, fan-coil ünitesi konfor koşullarını sağlayacak şekilde çalışıyor. Boşalan odalarda ise aydınlatma ve ısıtma/soğutma otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Adalet Bakanlığı'nın yeni yaptırdığı modern Bakırköy Adliyesi binasında da Tridium teknolojisi tercih edildi. Kontrol edilen cihazlar arasında 8 adet karisimli klima santrali, 16 adet egzost, 3 adet kazan, 3 adet chiller ve sirkulasyon pompalari var.

Bu proje çözüm ortağımız İdetek Yönetim Hizmetleri ve Otomasyon Sistemleri Ltd. tarafından gerçekleştirilmiştir. Çalışanlar odalarına girdiklerinde, gün ışığı yeterli değilse aydınlatma otomatik olarak devreye giriyor, fan-coil ünitesi konfor koşullarını sağlayacak şekilde çalışıyor. Boşalan odalarda ise aydınlatma ve ısıtma/soğutma otomatik olarak devre dışı kalıyor. Çalışanlar kendi odalarıyla ilgili ayarları doğrudan kendi bilgisayarındaki Internet Explorer™ programından kendilerine ait şifreyi kullanarak gerçekleştirebiliyorlar.

73.000 m2'lik inşaat alanına sahip İhlas Holding Genel Merkezinde sayısı 100'ü aşan klima santrali ile birlikte tüm ısıtma-soğutma-havalandırma sistemleri bina otomasyon sistemi kontrolü altında. Genel Merkez inşaatı ile başlayan güven, Ihlas Holding'in Armutlu Tatil Köyü gibi diğer akıllı bina projelerinde de Ontrol'ün tercih edilmesi ile bugüne kadar geldi.

İstanbul ili Tuzla ilçesi Fırat Mahallesinde 6 bin metrekare kapalı alana kurulan Akfirat Belediye Binasında Tridium teknolojisi ile mekanik otomasyon ve aydinlatma otomasyonu sistemleri kontrol edilmektedir.
Mekanik otomasyon; 4 adet klima santrali, 2 adet kazan, 2 adet soğutma grubu, pompalar ve yaklaşık 250 adet Fan-Coil ünitesinin kontrolünü içermektedir.
Aydınlatma otomasyonu ise yaklaşık 110 adet linyeden olusan sistemin kontrolünü içermektedir.

Sembol İnşaat Kazakistan Almata Şehrin de yaptığı 23,500m2 kapalı alanı olan 16 katlı PARKVIEW OFFICE TOWER binasında Isıtma- Soğutma ve Havalandırma ekipmanları kontrolün de Tridium sistemini tercih etti.
Tridium kontrolü altında 19 adet klima santrali, 3 adet soğutma Grubu, 23 adet pompa, 7 adet Hidrofor grubu, 6 adet egzost fanı ve 9 adet duman tahliye fanı bulunmaktadır.

Konya-Adana Çevre Yolu Cemil Çiçek Caddesi'nde 65 bin metrekarelik kapalı alana inşa edilen ve Selçuklu mimarisi çizgilerini yansıtan, prestij bir adalet sarayıdır. 6 bloktan oluşmaktadır. Bloklardaki zon pompaları ile birlikte 10 adet klima santrali, egzoz fani, iki adet kazan ve iki adet chillerden oluşan mekanik sistemin kontrolü Tridium bina otomasyon sistemi ile yapılmaktadır.

Modern binasında 2004 yılından beri hizmet veren Denizli Adliyesi şehrin gelişen Bereketler Beldesi'nde yer alıyor. Tridium altyapısına bağlı 24 klima santralı, 3 kazan, iki soğutma grubu, 35 pompa ve aspiratörlerin olduğu binada, arşiv odalarının karbondioksit gazlı söndürme sistemi de firmamız tarafından kuruldu.

Pages

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer