You are here

Alışveriş Merkezleri

Aşkabat'ın merkezinde 4 katlı olarak yapılandırılan proje 12.200m2 alan içinde yer almaktadır.Alışveriş merkezin de bulunan klima santralleri otomatik kontrol panelleri ile kontrol edilmektedir.

Türkmenistan Altin Nesil firmasi tafarından inşaa edilen proje, 16 katlı ofis binası, 3 katlı alişveriş merkezi ile 3 katlı düğün ve konferans salonları olmak üzere toplam 3 bloktan oluşmaktadır. Proje de 21 adet klima santrali, 40 adet egzos fanı, iki ayrı mekanik odada toplam; 4 adet kazan, 4 adet soğutma grubu, ısıtma soğutma, bahçe sulama, yangın hatlarında toplam 81 adet sirkulasyon pompa kontrolü ile yaklaşik olarak 850 nokta kontrolü firmamız tarafindan otomasyon sistemin de projelendirilmiş olup, sistem Tridium guvenilirliğiyle teslim edilmiştir.

Ronesans inşaat tarfından 9.981m2 inşaat alanina inşa edilen projede 1 süpermarket, 25 adet farklı konsept magaza, 2 fast food restoran, 75 kişilik A'la Carte restoran, 250 kişilik Food Court, 100 kişilik oyun alanı ve 50 kişilik kafe bulunmaktadır.

Asgabat'ın en yüksek bölgesinde inşa edilen ve özgün mimarisi ile dikkatleri çeken Baht Köşkü projesin de toplam 3000 kisilik 10 düğün salonu, 700 kisilik 6 nikah salonu, 36 adet magaza bulunmaktadir. Ayrica misafirlerin konaklayabilecegi birde otel bulunmaktadır. Projenin otomasyon sistemin de 30 adet klima santrali, 96 adet egzos fanı, 3 adet kazan, 4 adet sogutma grubu ve ısıtma-soğutma pompaları, yangın ve bahçe sulama sistemlerin de 45 adet pompa kontrolu ile 1050 noktası bulunan projenin otomasyonu izleme ve kontrol edilmesinde Ontrol tercih edilmiştir.

Astana'nın simgesi olan ve Sembol İnşaat tarafından inşa edilen "Han Çadırı" alışveriş ve eğlence merkezi, Astana'nın başkent ilan edilişinin 12. yıldönümü ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in doğum gününde açıldı.

Proje içinde 13 adet rooftop içindeki merkez kontrol kartları sökülüp yeniden programlanarak devreye alınmıştır ayrıca alarm izleme panosuda sisteme dahil edilerek izlenmiştir. Merkezde scada sistemi olarak jace kullanılmıştır.

MIBC “Moskova-City”nin merkezi bölümü, 10.500 m2 alanda alışveriş merkezi, sinema salonları, yemek alanları, restoranlar, buz pateni alanı, uzay çerçeve atriyum kubbe, idari binalar, mini metro ve yeraltı otoparkından oluşan çok fonksiyonlu bir merkezdir. Bina, Krasnopresnenskaya bendinde yer almaktadır.

Tamamlandığında 106 bin metrekarelik yüzölçümüne sahip olacak Han Çadırı`nın içinde, rezidanslar, 5 yıldızlı bir otel, servis apartmanları, dükkanlar, sinema, restoranlar, kafeler, mini golf sahası, SPA, fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, dalga havuzları ve botanik bahçeler yer alacak. Bunun dışında, bütün yıl devam eden plaj voleybolu turnuvaları, canlı performanslar ve konserlere de ev sahipliği yapacak. Yeni başkent Astana`da hayata geçirilecek Kapalı Şehir ise kışın yaz konforunu sunan ve insanlara dış koşullardan etkilenmeden yaşayabilecekleri bir ortam sağlayacak.

Ömür plaza gerçek entegrasyon için Tridium'u seçti. Tridium alt yapısı, yatırımcıya daha önce hayal bile edilemeyen düzeyde entegrasyon imkan ve gerçek marka bağımsızlığı sağladı. Yatırımcıya ek bir maliyet getirmeden.
Ayrıca Ömür Plaza içerisinde bulunan mağaza işletmecileri kendi mağazasına hitap eden ısıtma ve soğutma ekipmanlarına bina içerisinde bulunan ethernet ağı bağlantısı ile sıcaklık ve cihaz kontrolünü kendisinin yapmasını sağlanıyor.

Ömür Plaza bina otomasyonu çatısında toplanan sistem ve cihazlar:

# LonWorks üzerinden Sanyo marka VRV ünitelerini

Ukrayna'nın büyük sehirlerinden biri olan Donetsk’in en yeni ve en lüks alisveris merkezinde 100'ün üzerinde magazaya ek olarak sinema salonlari, restaurant ve kafeteryalar bulunmakta. Tridium bina otomasyon sistemi bu tür bir projede isletmeciye sagladigi çok özel avantajlarin yaninda otomasyon sistemi enstalasyonunda da büyük kolayliklar sagliyor.

Hamoğlu grubunun marketler zinciri, Tridium bina otomasyon sisteminin sağladığı esneklik ve standart iletişim özelliklerinden çok etkin yararlanan kuruluşlardan biri. Mevcut intranet üzerinden ulaşım sayesinde tüm tesislerindeki ısıtma-soğutma-havalandırma sistemleri minimum sayıda personelle optimum biçimde çalıştırılabiliyor, uzaktan izleme ve kontrolü yapılabiliyor.

Tridium’un çok sayıda komünikasyon protokolünü destekleyebilme özelliği, sahaya dağınık yoğun zon kontrollerinin olduğu bu tesiste Belimo’nun MFT (Multi-Function) teknolojisiyle birleştiğinde inanılmaz düzeyde kablo tasarrufu sağladı. Sistemdeki yüzlerce oransal damper ve vana motorundan tek tek kablo çekmek yerine dolaştırılan az sayıda bus kablosu üzerinden her türlü kumanda ve geri besleme sinyallerinin alınması, sıcaklık/nem/basınç değerlerinin okunması kolaylıkla mümkün oldu. Sağlanan kablo avantajı kilometrelerle ölçülüyor.

Menşei İspanya olan Zara Mağazası Türkiye’deki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. İzmir’in gözde semtlerinden Alsancak’ta yapılan Zara Mağazası’na Bina Otomasyon Sistemi firmamız tarafından kuruldu. Mağaza 1 Zemin Kat ve 7 Normal Kattan oluşmakta olup, makine dairesi 7. Normal katta bulunmaktadır. Binanın ısıtma, soğutma ve havalandırması 3 adet klima santralı, 2 adet hücreli aspiratör ve soğutma grubu ile yapılmaktadır. Bütün bu ekipmanların kontrolü TRIDIUM ile yapılmaktadır.

İstanbul’un yeni iş ve alışveriş merkezi Kaya Millenium’un , Mart 2006’da çağdaş yapıların yükseldiği Beylikdüzü’nde İstanbullularla buluşması planlanmaktadır. Kaya Millenium İş ve Alışveriş merkezi, ileri teknolojiyle donatılmış altyapısıyla, 10.680 metrekarelik alanda iş merkezlerinin bulunduğu iki büyük kule, 15.000 metrekarelik alanda 4 katlı alışveriş merkezi ve 2 katlı otoparkıyla toplam 35.000 metrekarelik alanda hizmet verecektir.

Tridium için standart olan internet bağlantısı sayesinde her türlü destek hizmetini seyahat etmeye gerek kalmadan kendi ofisimizden verebiliyoruz. Yalnizca izleme ve arıza tespiti anlamında değil, gerektiğinde sahadaki cihazların programlarının güncellenmesine kadar her tür üst düzey müdahaleyi, uzaktan gerçekleştirebiliyoruz.

Antalya'ya gelen elit turistlerin Mücevharat alanındaki arayışlarına hizmet veren binada 2 adet hava soğutmalı Chiller grubu,1 adet kazan,13 adet sirkilasyon pompasi,4 adet %100 taze havali klima santrali 6 adet karısım havali klima santrali ve ve 4 adet egzoz fani ile 2 adet pissu pom pampasi otomasyon sisteminden sorunsuzca izlenmektedir ve kontrol edilmektedir.

Türk hazır giyim sektöründe dünya çapında mağaza zincirleri olan LC Waikiki, Esenyurt' ta 40.000 m2 üzerine yaptırdığı deposunda Tridium bina otomasyon sistemini tercih etti. Sistem 34 adet klima santrali ve egzoz&yangın fanları ile 8 adet kazan dairesi ve pompaların kontrolunü içermektedir.

Güçlü mimari kimliğiyle, farkı konsepler de büyük kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiren Sinpaş Grubu yaptığı İstanbul İkitelli Sinpaş Outlet Center Alıs Veriş Merkezinde Tridium kontrolünü tercih etti. Alış Veriş Merkezinde otomasyona bağlı toplam 18 adet klima santrali bulunmaktadır, klima santralleri fanları Schnieder marka invertör ile çalıştırılmakta ve otomasyon sistemi ile Mod-BUS protokolu üzerinden haberleşmektedir.. Ayrıca Bina otomasyon sistemine bağlı 3 adet Soğutma Grubu, 18 adet Pompa, 4 adet Kazan,kontrol edilmektedir.

Pages

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer