You are here

Oteller

Hazar denizinin kıyısına inşaa edilen Şamekan Otel 2015 yaz sezonunda kapılarını misafirlerine açarak hizmet vermeye başlamıştır. 

60 bin metrekare alan üzerine kurulan 30 bin metrekare kapalı alana sahip olan Şamekan otel, 2 blok olarak inşaa edilmiştir. Misafirlerine konforlu bir hizmet verebilmek için tüm kullanım alanlarındaki iklimlendirme sistemleri merkezi otomasyon sistemi üzerinden kontrol edilmektedir.

Merdana Otel Savunma bakanlığına bağlı sosyal ve dinlenme tesisi olarak 2015 yaz sezonunda hizmet vermeye başlamıştır. Otel 60 bin metrekare alanda 7 bin metrekare kapalı alana sahip, bodrum kat hariç 12 kat ve 324 kişilik kapasiteye sahip olarak Hazar denizi kıyısında inşaa edilmiştir. Awaza bölgesinin giriş kapısında özel güvenlik değil de asker bulunan tek oteli olarak dikkat çekmektedir.

Rüzgarı arkasına almış, vakur bir şekilde yolunda ilerleyen bir yelkenliye benzeyen mimarisi ile adını da almış olduğu Hazar denizi kıyısında, Türkmenbaşı Awaza bölgesinde eşsiz duruşuyla özel bir yere sahip olan Otel 2015 yaz sezonunda kapılarını misafirlerine açmıştır.

Zamana meydan okuyan görkemli yapısı ve muhteşem manzarası ile değerli misafirlerini tarihin ihtişamı ve romantizm ile buluşturan Porsuk Thermal Boutique Hotel'de ısıtma sistemi ve termal su sistemi Tridium bina otomasyon sistemi ile kontrol edilmektedir.

Türkmenistan'ın Hazar Denizi kıyısında bulunan Türkmenbası şehrinin turizm kıyısı Avaza'da inşa edilen Hazyna Otel; 12 katlı ve 10.600m2 toplam inşaat alanı olan 180 yatak kapasiteli tesistir. Tüm yıl boyunca kullanılabilen sağlık ve tedavi bölümleri ile kapalı ısıtma yüzme havuzu, spor ve jimtastik bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca deniz suyu arıtma tesisini de kapsayan, ısıtma merkezi, pompa odası, su depolarıyla trafo merkezide bulunmaktadır.

Polimeks inşaat tarafından yenilenen bina, 17.500m2 kapalı alana sahip proje, 25mt yüksekliğinde olup; bodrum kat disco, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj, fitness alanları ile servis mekanları olarak düşünülmüştür. Yatak katlarında 3 adet king suit, 3 adet suit, 87 adet standart oda yer almaktadır. Ayrıca çatıdan da doğal ışık alan kış bahçesi olarak düzenlenen alanda yeşil bitkilerin bulunacağı pattiseri yer almaktadır. Şehrin merkezinde 93 odaya sahip 5 yıldızlı bir otel olarak projelendirilmiştir.

Delphin otellerinin beşincisi Antalya Lara'da. Yediyüzden fazla odasıyla yaklaşık 1500 konuk ağırlayabilen otelin bina yönetim sistemine yirmialtı klima santralı ve debi ayarlı pompalar bağlı.

ETS turizm yatırımlarından 2011'de açılan Max Royal Belek otelinde tümü suit tipte 445 oda bulunuyor. Bin dönümden daha geniş bir alanda kurulu tesiste 29 adet klima santrali ve yüze yakın pompa bina otomasyon sisteminden yönetiliyor.

Palmali Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov'un satın aldığı, "ultra lüks" sıfatıyla birlikte anılan Palmalife Bodrum Resort & SPA Otel'de,  New York’u büyüleyen İtalyan restoranı ‘Da Silvano’ hizmet veriyor. Ayrıca Prof. Dr. Osman Müftüoğlu yönetimindeki Wellness & Spa merkezi faaliyet gösteriyor. İkisi de önemli markalar.

Paloma farkıyla, paşa keyfinize layık bir tatil yaşamanız için, 2010 yılında açılışını yapan ve turizm sektöründe çevreye saygılı proje ünvanıyla sektörün önemli yayınlarından olan Resort dergisinde de kendisinden söz ettiren, İzmir'in Özdere bölgesinde denize sıfır konumda kurulu Paloma Pasha Resort Otel, tercih ettiği Tridium Bina Otomasyon sistemiyle, otel bünyesindeki kullanım için gerekli sıcak su hazırlama sistemleri, ısıtma kazanları ve bunlara ait pompaların kontrol edilmesi, tesis içerisinde dağılmış olarak bulunan pis su terfi sistemleri, odaların iklimlendirilmesinde kullanılan V

Kaya grubunun yeni oteli İzmir Körfezi'ne hakim konumuyla konuklarına 5 yıldızlı, lüks bir termal ve spa keyfi sunuyor. Binadaki tüm ısıtma ihtiyacını karşılayan jeotermal kaynaklar SPA merkezinde sağlık ekibi denetiminde konuklara sifalı sulardan faydalanma olanağı sağlıyor. Kapalı havuz nem alma santralı dahil yedi adet klima santralı, 20 aspiratör, 40'tan fazla pompa ve iki adet soğutma grubu sahaya yayılı lonworks haberleşen kontrolörlerle minimum düzeyde kablo kullanılarak Tridium altyapısına bağlandı.

Akfen'in yatırımcı Accor Grubu'nun işletmeci olduğu Ibis ve Novotel projelerinin yedincisi Gaziantep'te tamamlanmaktadır. Şehir oteli olarak iş dünyasına hitap edecek olan konaklama merkezinde 92 adet dört yıldız, 174 adet üç yıldız düzeyinde oda bulunmaktadır. Otelin 13'ü devir ayarlı olmak üzere 35 adet sirkülasyon pompası, çoğu tamburlu ısı geri kazanım hücresine sahip 11 adet klima santralı, iki kazan ve soğutma grubunun yanında bölünebilen balo ve toplantı salonundaki 18 adet VAV cihazı haberleşme hattı üzerinden Tridium altyapısına bağlanmıştır.

29 villadan oluşan projenin ilk ayağı olan örnek villa'da bulunan Daikin VRV sistemi aydınlatma otomasyonuna entegre edildi.

Renovasyonu yapılan otel mutfaklarında rooftop kontrolü yapılıp, elektrik ve su sayaçları düzenli olarak BMS tarafından okunup mail atarak raporlanması sağlanmıştır. Ayrıca projede L-ION kullanılmıştır.

Renovasyonu yapılan otel mutfaklarında rooftop kontrolü yapılıp, elektrik ve su sayaçları düzenli olarak BMS tarafından okunup mail atarak raporlanması sağlanmıştır.

Renovasyonu yapılan otel mutfaklarında rooftop kontrolü yapılıp, elektrik ve su sayaçları düzenli olarak BMS tarafından okunup mail atarak raporlanması sağlanmıştır.

Projenin tüm devreye alma hizmetleri Ontrol tarafından yerine getirilirken, otomasyon panoları da Ontrol taahhüdünde Türkiye'de yapılıyor. Bugüne kadar analog bağımsız kontrol panelleri ile çalıştırılmış olan ısıtma-soğutma-havalandırma sistemi, işletmede hiçbir kesinti olmaksızın, çok kısa bir süre içinde kapsamlı bir otomasyon sistemine geçirilecek. Bu projede Tridium'un son ürünü Jace2 kontrol cihazları ile birlikte lonworks uyumlu ION1612B kontrol panelleri kullanılmakta.

400 odalı ve 1250 yatak kapasiteli Otel Göynük Beldesine yat limanı, irili ufaklı tekneleriyle yerleşmiş olan Queen Elisabeth gemisi misafirlerine lüks bir gemide yaşamanın keyfini sunuyor. Işık oyunları yapılabilecek bir aydınlatma otomasyonunun da dahil olduğu bina yönetim sistemine soğuk odalardan VRF cihazlarına kadar pek cçok akıllı cihaz açık protokoller aracılığıyla entegre edilmekte.

İstanbul yakınında huzur bulacak yer kalmadı diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Şile'deki Değirmen Oteli sadece yarım saat mesafede sizi bekliyor. Otelin sunduğu bütün hizmetlerin yanında, mükemmel çalışan bir otomasyon sisteminin de konforunu hissedebilirsiniz.

Pages

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer