Referanslar

Hazar Denizi’nin kıyısına inşaa edilen Awaza Sport Toplumu 12 bin metrekare alana sahip, Awaza bölgesinin en büyük spor kompleksi olarak hizmet vermektedir.

Olimpik kapalı havuz, sauna, türk hamamı, spa ve masaj odaları, buhar odası, dinlenme odaları, ve fitness salonu ile vip standartlarında hizmet sunan spor kompleksi 3 katlı olarak inşaa edilmiştir.

Hazar denizinin kıyısına inşaa edilen Şamekan Otel 2015 yaz sezonunda kapılarını misafirlerine açarak hizmet vermeye başlamıştır. 

60 bin metrekare alan üzerine kurulan 30 bin metrekare kapalı alana sahip olan Şamekan otel, 2 blok olarak inşaa edilmiştir. Misafirlerine konforlu bir hizmet verebilmek için tüm kullanım alanlarındaki iklimlendirme sistemleri merkezi otomasyon sistemi üzerinden kontrol edilmektedir.

Merdana Otel Savunma bakanlığına bağlı sosyal ve dinlenme tesisi olarak 2015 yaz sezonunda hizmet vermeye başlamıştır. Otel 60 bin metrekare alanda 7 bin metrekare kapalı alana sahip, bodrum kat hariç 12 kat ve 324 kişilik kapasiteye sahip olarak Hazar denizi kıyısında inşaa edilmiştir. Awaza bölgesinin giriş kapısında özel güvenlik değil de asker bulunan tek oteli olarak dikkat çekmektedir.

Rüzgarı arkasına almış, vakur bir şekilde yolunda ilerleyen bir yelkenliye benzeyen mimarisi ile adını da almış olduğu Hazar denizi kıyısında, Türkmenbaşı Awaza bölgesinde eşsiz duruşuyla özel bir yere sahip olan Otel 2015 yaz sezonunda kapılarını misafirlerine açmıştır.

Asimetrik bir mimariye sahip olan, Hazar Denizi’nin dalgalarından ilham alarak inşaa edilen Awaza Kongre Merkezi’nin giriş kapısından içeri adımınızı attığınızda sizleri şaşırtacak sürprizlerle karşılaşıyorsunuz. İlk olarak sizleri canlılığı ve kusursuzluğuyla bir dikey akvaryum karşılamaktadır. Dikey akvaryuma daha yakından bakmak için yaklaşırken, içinde köpekbalıklarının ve onlarca çeşit başka balıkların da olduğu 31,5x5,25 metre boyutunda 1,55 metre derinliğinde dünyada eşi bulunmayan bir yatay akvaryumun üzerinde olduğunuzu fark ediyorsunuz.

Awaza bölgesine kurulan en büyük Atraksiyon parkı olarak 2015 yaz sezonunda hizmet vermeye başlamıştır. İçerisinde aqua park, sandal, crazy dance, dönme dolap, çarpışan arabalar, atlı karınca, korku tüneli, gondol, hızlı tren, ahtapot, balerin, kamikaze gibi birçok oyuncağın olduğu, yaz akşamlarında ailelerin en çok vakit geçirdiği eğlence mekanı olarak dikkat çekmektedir.

Bouygues Turkmen tarafından yapılan "Türkmenistan Söwda Senagat Edarasi ve Mejlisler Merkezi" binası, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunmaktadır. 
Proje 3000 Kişilik opera salonu, Fuar merkezi, Kazan dairesi ve Otoparklardan oluşmaktadır. 
Proje kapsamında 90 adet Klima santrali, 143 adet Egzoz fanı, 4 adet taze hava fanı, 2 adet süs havuzu, 5 adet sıcak su sistemi, 3 kazan ve 15 sirkulasyon pompasından oluşan ısıtma sistemi ve 7 chiller ve 9 sirkulasyon pompasından oluşan soğutma sistemleri devreye alınmıştır. 

Proje hazırlanırken İzmir İl Özel İdaresi olarak hazırlanan ancak il özel idarelerin kapatılmasından sonra Hisar Kız İmam Hatip Lisesi olarak tamamlanan projede klima santralleri, egzost fanları, kazanlar ve pompalar bina otomasyon sistemiyle izlenmektedir.

Klima santrallerinde sulu yerine DX bataryalar kullanılıp, Bacnet IP protokolü ile otomasyon sistemine başarıyla entegre edilmiştir.

242 bin metrekare alana kurulu Türkiye'nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir'de mekanik otomasyon sistemi Tridium bina yöneticisi ile kontrol ediliyor. A, B, C, D, E, F bloklarından oluşan fuar kompleksinde yaklaşık 80 adet paket tip rooftop Modbus RS485 protokolü ile merkezden takip edilebilmekte. Bunun yanısıra egzost fanları, kompresör bilgileri gibi noktalar da aynı otomasyon sisteminden takip edilebilmekte.

Sistem fuar kompleksinin içinden takip edilebildiği gibi kurulan sanal ağ sayesinde İzfaş'ın merkezinden de kontrol edilebilinmektedir.  

Her ilçeye bir şube binası hedefiyle yola çıkan İSKİ'nin yaklaşık 850 bin nüfusa ve 250 bin aboneye hizmet verecek olan Sultanbeyli Şube Müdürlüğü Binası da Tridium sisteminin kontrolünde. Sistemde klima santralleri, egzost fanlari ve ısıtma sistemi kontrolü bulunmakta.

Zamana meydan okuyan görkemli yapısı ve muhteşem manzarası ile değerli misafirlerini tarihin ihtişamı ve romantizm ile buluşturan Porsuk Thermal Boutique Hotel'de ısıtma sistemi ve termal su sistemi Tridium bina otomasyon sistemi ile kontrol edilmektedir.

Gebzede bulanan Metalkon Binasında Tridium Bina otomasyon sistemi kullanılmaktadır. Otomasyona bağlı toplam dokuz adet klima santrali, iki adet Kazan Grubu, dört adet Egzost Aspiratörü ve altı adet pompa otomasyon sisteminden kontrol edilmektedir.

Erdemir'in Ataşehir de bulunan ofis binasında Tridium Bina otomasyon sistemi kullanılmaktadır.
Sistemde onüç adet Swegon klima santrali entegrasyonu, Swegon parasol sistemi entegrasyonu, iki adet soğutma grubu kontrolü ve dört adet kombiden oluşan ısıtma sistemi kontrolü bulunmaktadır.

 

Kocaeli Ünv. Turizm Meslek Yüksek Okulu'nda diğer binalarda olduğu gibi Tridium sistemi tercih edildi. Sistemde klima santrali ve egzost fanı otomasyon kontrolü dışında standart ısıtma sistemi kontrolü de yapılmaktadır.  

 

Toplam 2.100 m2 alan üzerine kurulu Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi'nde bulunan Tridium otomasyon sisteminde sekiz adet klima santrali ve yedi adet egzost fani otomasyon kontrolü yani sıra ameliyathaneler, yoğun bakım odaları ve izalasyon odasında basınç kontrolü yapılmaktadır.

Pages