Ürünler

 

T-ION Yakıt Tasarruf Paneli

T-ION yakıt tasarruf paneli, binalarda merkezi ısıtma sistemlerinin en verimli şekilde kontrol etmek üzere geliştirilmiştir. Türkçe menü yapısı sayesinde kullanımı çok kolaydır.

T-ION, radyatörlü ve yerden ısıtmalı sistemlerde iki kademeli brülör, karışım vanası, sirkülasyon pompası, kullanım sıcak su pompası ve şönt pompaya kumanda edebilir.

T-ION bina sistemleri için yeterli giriş çıkış kapasitesi yanısıra çok sayıda gelişmiş yazılım özelliğine sahiptir. Tesisatınıza gidecek suyun sıcaklığını, dış hava sıcaklığına bağlı olarak ayarlar. Karışım vanalı sistemlerde gereksiz yüksek sıcaklıkları engelleyerek konfordan ödün vermeden yakıttan tasarruf sağlar. Yavaş start işlevi, kalorifer borularındaki ısıl genleşmeden kaynaklanan gürültüleri en aza indirir.

Haftalık sterilizasyon programı sayesinde kullanım sıcak suyu sisteminde oluşabilecek mikrop ve bakteri üremeleri engellenir. T-ION; ısıtma devresi, kullanım sıcak suyu ve ek programa ayrı ayrı zaman programı yapılması imkanı tanır. Otomatik yaz/kış geçişi işlevi, gün ağırlıklı dış hava sıcaklığı kullanıcının belirlediği ayar değerini geçtiği taktirde ısıtma sistemini kapatır.

Vana ve pompa egzersiz programı, ısıtma dönemi dışında vana ve pompaları haftada bir çalıştırarak sıkışmalarını önler. Donma koruması tüm sistemi donma tehlikesine karşı izler ve gerekli önlemleri alır.

İsteğe bağlı RS485 Modbus RTU kartı takılarak otomasyon sistemlerine bağlanabilme imkanı geliştirme aşamasındadır (Danışmadan teklif etmeyiniz).

Model T-ION
Genel

8 bit mikrokontrolör, 13-bit A/D çevirici
EEPROM bellek, LCD gösterge

Çalışma Gerilimi 220 V AC +%10-%20, 50 Hz
Güç harcaması 6 VA
Hafıza saklama süresi Sınırsız (Silinmez Hafıza)
Çıkışlar 7 röle, 2A 230 VAC
Klemensler Soketli Klemens, maks 1 x 2.5 mm²
Duyar elemanlar Pt1000 PTC ( 0° C’de 1000 Ohm)
Boyutlar (mm) 157 x 86 x 60
Montaj 35 mm DIN ray montajına uygun
Çalışma Sıcaklığı 0..50 °C
Depolama Sıcaklığı -25..+75 °C
Göreli Nem %5...95 rh, yoğuşmasız
Ağırlık 450 gr (ambalajlı 500 gr)
Koruma standardı EN 60529’a göre IP20