Ürünler

 

E80 Sıcaklık Kontrol Panelleri

A-Panel

ER7550A sıcaklık kontrol paneli oda, kanal veya daldırma tipi sıcaklık duyar elemanı ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar değeri ile karşılaştırarak 24 V AC ile çalışan, yüzer kontrollü servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

Yaz-kış anahtarı sayesinde ısıtma ve soğutma sistemi kumandası sağlanabilir.

En yaygın kullanımı, mahal veya dönüş havası sıcaklığından ısıtma/soğutma serpantin vana motorunun kontrol edilmesidir.

B-Panel

ER7550B alt limit kontrollu sıcaklık kontrol paneli, kanal, oda veya daldırma tipi sıcaklık duyar elemanları ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar ve limit değerleri ile karşılaştırarak 24 V AC ile çalışan yüzer kontrollü servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

B Panel genellikle mahal sıcaklığını ısıtma servomotorunu ayarlayarak kontrol etmek ve mahale verilen havanın ayarlanan limit sıcaklığın altına düşürmemek için kullanılır.

En yaygın kullanımı, mahal veya dönüş sıcaklığından ısıtma serpantini vana motorunun kontrol edilmesidir. Ayrıca üfleme sıcaklığının ayarlanan limit değerinin altına düşmesi engellenir.

C-Panel

ER7550C dış hava denkleştirmeli (kompanzasyon) sıcaklık kontrol paneli oda, kanal, veya daldırma tipi sıcaklık duyar elemanı ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar değeri ile karşılaştırarak 24 V AC ile çalışan yüzer kontrollü servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

Ayar sıcaklığını dış hava sıcaklığına bağlı olarak değiştirmek mümkündür.

En yaygın kullanımı, mahal veya dönüş sıcaklığından soğutma serpantini vana motorunun kontrol edilmesidir. Ayrıca dış hava sıcaklığına bağlı olarak ayar değeri yükseltilmektedir. (Yaz kompanzasyonu.) Dış hava sıcaklığı arttıkça mahalde için ayarlanan sıcaklığı arttırarak soğutma giderlerinde önemli tasarruf sağlamaktadır.

D-Panel

ER7550D sıcaklık kontrol paneli sıcak su sistemlerinde yüzey veya daldırma tipi sıcaklık duyar elemanı ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar değeri ile karşılaştırarak 24 V AC ile çalışan yüzer kontrollü servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

En yaygın kullanımı, ayar aralığı 0... 100ºC olduğu için boyler ve eşanjör devrelerinin kontrol edilmesidir. Eşanjör uygulamalarında duyar eleman sekonder, 2 veya 3 yollu vana primer tarafındadır.

E-Panel

ER7550E sıcaklık kontrol paneli sıcak su sistemlerinde yüzey veya daldırma tipi sıcaklık duyar elemanı ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar değeri ile karşılaştırarak 24V AC ile çalışan denge rölesiz, yay geri dönüşlü veya yay geri dönüşsüz, iki konumlu servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

F-Panel

ER7550F sıcaklık kontrol paneli daldırma tipi, kanal tipi veya oda tipi duyar elemanları ile algıladığı sıcaklığı kendi ayar değeri ile karşılaştırarak 24 V AC ile çalışan oransal servomotorlar vasıtasıyla 2 veya 3 yollu vanayı veya damperleri konumlandıran bir elektronik kontrol cihazıdır.

En yaygın kullanım, karışım sıcaklığına göre karışım damperlerinin kontrol edilmesidir.