Ürünler

 

ION 1612 Lon Uyumlu Kontrol Paneli

Giriş/çıkış oranındaki asimetriklik sayesinde nokta "israfı" olmadan klima santrali başına kullanılabilr. Merkezi bir panelde toplanan klasik otomasyon sistemlerine göre kablo maliyetinde ve işçiliğinde muazzam bir tasarruf sağlar.

Otomasyon tarafında Echelon firması tarafından tasarlanan Neuron chip kullanılmıitır. Bu sayede LonWorks hattında sorunsuz iletişim sağlanır. Sadece Ontrol'ün temin ettiği otomasyon sistemlerinde değil, Lon uyumlu tüm uygulamalarda kullanılabilir.

Saha bağlantıları bir şerit kablo ile bağlanan akıllıca tasarlanmış bir klemens bloğu üzerinden yapılır. Bu sayede elektrik panosu içinde ayrı bir klemens grubu kurmaya gerek kalmaz, duyar eleman ve motor kabloları doğrudan bağlanmasına rağmen gerektiğinde ihtiyaç olduğunda panel rahatlıkla değiştirilebilir. (Tercih etmeniz durumunda klemens blokları projenin erken bir aşamasında pano imalatçınıza sevk edilebilir.) Konfigürasyonu belirleyen parametrelerin sevkiyat öncesi ayarlanabilir olması, cihazların montaj yerine çalıştırılmaya hazır olarak, konfigürasyonu yapılmış biçimde gönderilebilmesine imkan tanır.

Oransal ya da oransal+integral kontrol özellikleri mevcuttur. Dış hava kompanzasyonu, alt ya da üst limitleme, kaskad kontrol gibi gelişmiş otomatik kontrol stratejileri bir kaç parametre ayarı ile devreye sokulabilir. Ardışıl kontrol sayesinde ısıtıcılar, karışım damperleri ve soğutucuları sıralı olarak çalıştırmak mümkündür. Dış hava sıcaklığına bağlı olarak karışım damperleri optimum şekilde konumlandırılır.